[01] jak wykręcić drążek kierowniczy - dostęp fatalny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • marszym
    Classic
    • 2010
    • 3

    [01] jak wykręcić drążek kierowniczy - dostęp fatalny

    Co się okazuje Parlament Europejski, aby ratować strefę euro najbardziej zainteresowany jest takim sposobem pomocy Grecji:
    Otóż planem jest pomoc bankom które pożyczyły Grekom pieniądze kupując ich obligacje.

    I teraz ja się pytam:
    Bank to instytucja najbardziej komercyjna ze wszystkich. Bank kupując obligacje inwestuje pewne pieniądze. Dał pieniążki Grekom, oni dali papierki wartościowe.
    Dlaczego europodatnik ma kryć ze swojej kasy nietrafione inwestycje??

    Myślę że bez wpompowania kilkuset mld euro banki i tak by sobie poradziły
  • wesoły_romek
    Classic
    • 2008
    • 8

    #2
    [01] jak wykręcić drążek kierowniczy - dostęp fatalny

    Witajcie, mam luz na przegubie drążka kierowniczego, kwalifikuje się więc do wymiany. końcówkę od zwrotnicy udało mi się odkręcić bez problemu, natomiast dostać się do drążka od strony maglownicy już za cholerę nie mogłem. zwyczajnie nie ma tam dojścia. z pewnością nie jestem pierwszoligowym "macherem", ale wydawało mi się, że walki z dwoma gwintami i nakrętką nie przegram. myliłem się. czy trzeba zdjąć wahacz? próbować dostać się od góry? użyć czarów?

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      Jeśli chodzi o taką wymianę to polecam wyjąć magiel Po wyjęciu będziesz miał bardzo dobry dostęp Tak robiłem gdy miałem passata

      Komentarz

      • wesoły_romek
        Classic
        • 2008
        • 8

        #4
        Po wyjęciu maglownicy dostęp z pewnością jest bardzo dobry. ale spotkałem się na forum z informacjami, że nie jest to niezbędne. tylko co kryje się za tymi słowami..

        Komentarz

        • german81
          L&K
          • 2010
          • 1414
          • Octavia II combi (1Z5)
          • AUQ 1.8 20VT 180 KM
          • BZB 1.8 TSI 160 KM

          #5
          z prwwej i lewj strony wykrecisz drązek płaskim kluczem 32 przez komore silnika a jesli jabłka sa bez wyciec na klucz to potrzebny jest specialny klucz taki jak ten http://moto.allegro.pl/klucz-do-draz...508593419.html
          diagnostyka vag 602-614-253

          Komentarz

          • hose
            Classic
            • 2010
            • 21

            #6
            Hi

            Przy użyciu specjalnego klucza do drążków, cała operacja trwa ok 20 minut i po sprawie.Wiem bo wymieniałem już dwa razy>szkoda bawić się w rozkręcanie połowy auta.

            Komentarz

            • wesoły_romek
              Classic
              • 2008
              • 8

              #7
              no i po problemie. wystarczy chcieć.. dziękuję za podpowiedzi :lol:

              Komentarz

              Pracuję...